JFZ 2015 – Turnaj „starých pánů“ o pohár f. SCHIPRO, s.r.o. Litomyšl

 

Také letos udělali tečku za seriálem fotbalových halových turnajů v hale pod Kalvárií hráči dříve narození (1980 a dříve). Bohužel, nejen mládež nám z fotbalových hřišť mizí, ale také v této kategorii je znát úbytek hráčů, a když se k tomu přidala také řádící chřipka, sešlo se k turnaji jen 5 mužstev, která hrála nejdříve každý s každým a poté 3. se 4, resp. 1. s 2. o konečné pořadí.

Hrál se hodně vyrovnaný, pohledný, kombinační fotbal se spoustou podařených akcí a hezkých branek, ale také výborných zákroků brankářů.  Nejprve se zdálo, že domácí s přehledem postoupí do finále z prvního místa, když jim vyšel stup do turnaje. V předposledním utkání ale jen remizovali s Trnávkou a v posledním hráli dlouho vyrovnanou partii se Svitavami (1-0,1-2,2-2), aby v poslední minutě dostali dvě branky, které poslaly Svitavy do finále. Jaroměřice tak musely čekat na výsledek závěrečného utkání Opatovice – Borová, které Opatovice sice vyhrály, ale stejně jim to stačilo jen na 4. místo. Při rovnosti bodů prvních čtyř mužstev (7 b.) rozhodoval o pořadí větší počet nastřílených branek (Sy – 15 - 9, Jar. – 14 - 10, M.T. – 12 – 8 a V.O. – 11 - 12). V utkání o 3. místo Trnávka znovu porazila Opatovice (tentokrát 3 -1, když ve skupině to bylo 3 – 2) a ve finále, které bylo opravdickým vyvrcholením turnaje, po veliké přetahované zdolali nakonec domácí Svitavy 3 – 2.

Individuální ocenění získali:

Zvláštní cena pořadatele – Karel Novák (Velké Opatovice 1963),

Nejlepší brankář turnaje – Pavel Přikryl (Velké Opatovice)

Nejlepší střelec turnaje – Tomáš Reich (M. Trnávka 7 branek)

Cena fair play – Milan Křížek (Svitavy)

Konečné pořadí:

 1. Jaroměřice
 2. Svitavy
 3. Městečko Trnávka
 4. Velké Opatovice
 5. Borová u Poličky

Turnaj byl opravdovým vyvrcholením letošního ročníku Jaroměřické fotbalové zimy a lze si jen přát, aby se i v budoucnosti dařilo zajišťovat podporu všech, kteří se na této akci podílejí – sponzorů, pořadatelů, rozhodčích, trenérů a hráčů.O pohár společnosti „Sklárny Moravia Úsobrno, a. s.“ se v sobotu, v předposledním dílu letošní JFZ, utkalo ve výborné atmosféře v hale pod Kalvárií 7 mužstev mužů. I když nutno dodat, že tím sedmým týmem byl dorost Jaroměřic, doplněný pouze o zkušeného Michala Valentu. Tento tým se nakonec ukázal, jako největší překvapení turnaje a padnul až v posledním zápase dne s Jaroměřickým „Á“-čkem, když tento výsledek již neměl na pořadí vliv. Kluci hráli velice uvolněně, ale zároveň i zodpovědně, protože neměli co ztratit a tak byla jejich hra nejen efektivní, ale i velice pohledná. Tým měl druhý nejlepší útok, jen o gól za nakonec druhými Velkými Opatovicemi, ale zdaleka nejlepší obranu, když hrál 3 x vzadu s nulou a 2 x jen s jednou obdrženou brankou, pouze starší kolegové jim dokázali dát góly dva. Navíc je podpořil výborným výkonem v brance Marek Továrek. Překvapením, podle slov vlastních trenérů, bylo nakonec druhé místo Velkých Opatovic a třetí Brodku u Konice. Tradičním účastníkům z Opatova a Městečka Trnávky se letošní ročník moc nevydařil a Jesenec bral svoji účast jen jako zpestření zimní přípravy.

Konečné pořadí:

 1. Jaroměřice „B“                 15 b.      14 – 4
 2. Velké Opatovice              12 b.      15 – 11
 3. Brodek u Konice              9 b.       10 – 12
 4. Opatov                                8 b.       10 – 17
 5. Jaroměřice „A“                 7 b.       10 – 12
 6. Jesenec – Dzbel                              7 b.         7 – 7
 7. Městečko Trnávka          5 b.       12 – 15

Nejlepší brankář turnaje : Marek Továrek (Jaroměřice „B“)

Nejlepší střelec turnaje:    Marek Niessner (Velké Opatovice)

Zvláštní cena pořadatele: Josef Dračka (Jaroměřice „B“ – r. nar. 1999)  

Fotografie z turnaje naleznete na dokazu níže na odkazu. Za fotografie děkujeme Lucii Procházkové z M.Trnávky.

https://sokoltrnavka.cz/galerie/Turnaj%20mu%C5%BE%C5%AF%20v%20Jarom%C4%9B%C5%99ic%C3%ADch%20-%2024.%201.%202015/index.html


 


O pohár firmy I. ČESKOMORAVSKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST, spol. s r. o. Chornice“ se v rámci probíhající Jaroměřické fotbalové zimy utkalo 8 mužstev dorostenců. Nedobrou situaci v této kategorii na našem okrese dokresluje fakt, že kromě domácích se přihlásily pouze Svitavy a zbytek tvořily týmy Blanenska (a to ještě 2 zájemce z Moravy museli pořadatelé odříct). Z „A“ skupiny doprovodily domácí do semifinále překvapivě Velké Opatovice, na úkor favorizovaných Letovic, když je ve vzájemném utkání 2 – 1 porazily. „B“ skupinu vyhrály hráči Knínic „A“ o jeden gól lepším skóre před týmem Svitav, kterému sice podlehly 2 – 8, ale který se v turnaji rozjížděl velice pomalu a ve svém úvodním zápase podlehl těsně 2 – 3 Voděradům, aby druhý stejně těsně vyhrál 3 -2 nad Cetkovskými. V semifinále porazily Svitavy 3 – 1 domácí, když tito jim postup značně ulehčili, díky hrubkám v obraně a zbytečnému vyloučení. Druhé semifinále bylo jednoznačnou záležitostí Á-čka Knínic, které přehrálo 5 – 1 Velké Opatovice. V zápasech o umístění nejprve Voděrady porazily „B“ tým Knínic   5 – 2, následně Letovice těsně 3 – 2 Cetkovice. V utkání o bronz vyhrály Jaroměřice znovu nad V. Opatovicemi, tentokrát 3 – 1 (na úvod turnaje ve skupině 4 – 0) a ve finále Svitavy zcela deklasovaly Knínice „A“ 10 – 2. Svitavy hrály nejkomplexnější fotbal, velice dobře se po hříšti pohybovaly a při tom dokázaly hodně přesně kombinovat. Ostatní týmy hrály více individuálně a to na malém prostoru nestačilo.

Konečné pořadí turnaje:

 1. 1-Svitavy
 2. Knínice „A“
 3. Jaroměřice
 4. Velké Opatovice
 5. Letovice
 6. Cetkovice
 7. Voděrady
 8. Knínice „B“

 

Zvláštní cena pořadatele: Marek Matocha (Jaroměřice)

Nejlepší brankář: Tomáš Muller (Velké Opatovice)

Nejlepší střelec: Matěj Lajšner (Knínice „A“)

Nejlepší hráč: David Juřík (Svitavy)
Turnaj odstartoval pro naše žáky velice dobře, když se jim v prvním zápase ve skupině A podařilo vyhrát nad Trnávkou 4:2. Ve svém dalším zápase porazili favority turnaje z Knínic ve vyrovnaném duelu 3:2, což znamenalo lepší výchozí pozici v případě, že by zvítězili i v posledním utkání ve skupině na Jevíčkem. Tak tomu také bylo a po výhře 6:3 byli jaroměřičtí jasným vítězem skupiny. Následujícím postupujícím byly právě Knínice se šesti body.

Skupině B jasně dominovala Borová, která taktéž třikrát zvítězila,když porazila Konici 7:2, Svitávku 6:1 a Brodek 7:1. Do vyřazovacích bojů je následovala Svitávka se šesti body.

 

V prvním semifinále se utkaly Jaroměřice se Svitávkou. Papírově slabší soupeř domácím vyhovoval. Bohužel, pro domácí, Svitávka nedalala domácím nejmenší naději a semifinále suveréně ovládla a výsledkem 5:0 se posunula do finále.

V druhém semifinále se potkali zřejmě nejlepší účastníci turnaje Borová s Knínicemi. Ve velice vyrovnaném boji dokázaly Knínice zvítězit v poměru 4:2 a mohly se tak těšit na finále se Svitávkou.

 

V boji o úmístění 7-8 místo zvítězilo Jevíčko v prodloužení nad Brodkem u Konice 3:2. O 5-6 místo rozhodovalo taktéž prodloužení, když Konice zdolala M.Trnávku 4:3.

O "bednu" vyzvaly domácí Jaroměřice silný celek z Borové. Ve vyrovnaném utkání šlapali jaroměřičtí hostům neustále na paty, avšak prohrávali stále o gól. Ve vyrovnaném utkání nakonec zvítězil větší chtíč po vítězství a bojovnost, kdežto naši už hráli vyždímaným dojmem. Borová tedy zvítězila nakonec 4:3.

 

Ve finále se utkaly dva celky okr.Blansko-Svitávka-Knínice. Obě družstva postoupila z druhého místa ve skupině a dotáhla to až na vrchol turnaje. V prvním, málo záživném poločase, vedla Svitávka 3:1. První polovinu utkání provázely spíše individuality hráčů, než nějaké pohledné kombinace. To pravé finále čekalo diváky až ve druhém,strhujícím poločase, když po velkém boji a pohledných kombinací Knínice třemi góly otočily stav utkání na 3:4 a díky svému skvělému gólmanovi, který chytil několik gólových šancí tento výsledek udrželi a mohli tak slavit celkové vítězství.

 

Individuální ceny:

Nejlepší střelec: Pinkava Štěpán (Svitávka)

Nejlepší brankář: Vojtěch Adam (Knínice)

Nejlepší hráč: Síla David (Borová)

Cena pořadatele: Valoušek Petr (Svitávka).Pozn. nejmenší a nejmladší hráč turnaje (2005)

 

Celkové pořadi:

 1. Knínice
 2. Svitávka
 3. Borová u Poličky
 4. Jaroměřice
 5. Konice
 6. M.Trnávka
 7. Jevíčko
 8. Brodek u Konice

https://www.email.cz/download/i/iKv9fgsS-5e5co2XuRXLoK9NibwDpbBjs8pE9-gPD1ELOXaexxrKAh-yofSrvi0ABsq5DPA/20150110_144401.jpg

JFZ zahájila naše přípravka šestým místem

V hale pod Kalvárií se rozběhl jíž dvanáctý ročník Jaroměřické fotbalové zimy. Jako obvykle, i nyní JFZ odstartoval turnaj přípravek. Letos se turnaje opět zúčastnili přátelé z polského týmu Gks Iskra-Prosna Sieroszewice. Osm družstev bylo rozděleno do dvou skupin,z nichž vzešli čtyři semifinalisté. V první skupině byl obětním beránkem tým z Horního Štěpánova, kteří nezískali ani bod. Ovšem byl to jejich první turnaj a za bojovnost a snahu jim byl jeden vstřelený gól do sítě Jaroměřic. Skupinu ovládla polská Iskra, když v boji o první místo ve skupině porazili v krásném zápase Brodek u Konice 3:2 na pokutové kopy. Druhou, vyrovnanější skupinu, ovládly družstva z Konice a Knínic, když za sebou nechali Březovou n/S a Velké Opatovice. V boji o 7-8.místo se utkal H.Štěpánov s Velkými Opatovicemi 0:9, 5-6. místo domácí Jaroměřice s Březovou nad Svitavou 0:7.

O 3-4.místo si to rozdali Knínice s Brodkem u Konice. Knínice potvrdily, že na JFZ se jim každoročně daří a opět se po výhře 5:2 usadili na ,,bedně‘‘. Ve finále se potkali favorité turnaje Iskra-Konice. V pohledném finálovém utkání nakonec zaslouženě zvítězila Konice 4:1.

Do Konice také putovala trofej nejlepšího hráče, resp. nejlepší hráčky Simony Kvapilové, která svými suverénimi výkony táhla Konici k vítězství. Nejlepšího střelce si vystřílel Michal Lexman z Knínic deseti brankami. Zvláštní cenu dostal hráč polské Iskry Wilgocki Piotr. Nejmladším hráčem byl vyhlášen šestiletý Kozelek Marek z Jaroměřic.

Konečné pořadí:

 1. Konice
 2. Iskra (PL)
 3. Knínice
 4. Brodek u Konice
 5. Březová nad Svitavou
 6. Jaroměřice
 7. Velké Opatovice
 8. Horní Štěpánov