Jaroměřická fotbalová zima 2020 - žáci

Další díl v seriálu JFZ 2020 napsali v sobotu žáci zápolením o pohár věnovaný firmou S-Cart, Ladislav sekanina.

Na turnaji byly vidět dva rozdílné fotbalové přístupy. První dvě mužstva v konečném pořadí – Trnávka a Knínice, se prezentovala „silovým“ fotbalem, postaveným na fyzických přednostech vyspělejších hráčů, hodně tvrdých střel ze střední vzdálenosti i z dálky, který logicky, v této věkové kategorii slavil nakonec úspěch. Třetí Bystré bylo někde mezi a ostatní mužstva se s větším, či menším úspěchem, snažila hrát kombinačně a tak pokud možno eliminovat menší vzrůst svých hráčů. Že to může být správná cesta, bylo nejmarkantněji vidět v utkání Trnávky proti Nemilanům. Týmu od Olomouce musel odstoupit otřesený brankář po prudké střele soupeřova útočníka a při vědomí rozhodnutého zápasu začala i Trnávka hodně kombinovat a snažit se „dostat to až do kuchyně“ a rázem přestalo skóre hrozivě narůstat. Samozřejmě, že případný úspěch by musel být podložený dokonalým zpracováním míče a rychlejší kombinací „těch menších“. Ale jejich bojovnost byla velice sympatická. Mile překvapili domácí, kteří v okresní soutěži nemají již druhým rokem žádné žáky, ale ti lepší z přípravky, doplnění našimi hráči, hrajícími v Jevíčku, předvedli velice vydařený turnaj a až poslední utkání, které těsně vyhrálo Bystré, je připravilo o stupně vítězů. I tak, ocenění nejlepšího hráče turnaje pro Michala Kubína a zvláštní cena pořadatele pro Jirku Kubína (brankář, který dostal v hlasování trenérů stejně hlasů, jako ten nakonec vyhlášený a který pomohl Nemilanům, když byl jejich brankář indisponován) jsou slibným počinem do budoucnosti fotbalu pod Kalvárií. Otloukánkem turnaje byli hráči Nemilan, kteří byli věkovým průměrem nejmladší a pro které to bylo první vystoupení v takovémto soutěžním klání.

Nejlepší střelec turnaje byl s převahou Jaroslav Štefl z Městečka Trnávky (13 branek) a nejlepším brankářem byl vyhlášen Martin Simper, který hájil branku mužstva SK Jesenec – Dzbel.

Výsledky turnaje: TJ Sokol Městečko Trnávka x Jaroměřice: 10 – 0, x Koclířov: 9 – 0, x Jesenec: 10 – 1,

x Bystré: 8 – 1, x Knínice: 6 – 0, x Nemilany: 6 – 1

TJ Malá Haná Knice x Jaroměřice: 2 – 0, x Koclířov: 3 – 1,

x Jesenec: 4 – 0, x Bystré: 2 – 3, x Nemilany: 11 – 0.

Sokol Bystré x Jaroměřice: 2 – 1, x Koclířov: 1 – 0, x Jesenec: 0 – 1, x Nemilany: 10 – 0.

TJ Jaroměřice x Koclířov: 4 – 2, x Jesenec: 2 – 1, x Nemilany: 7 – 1.

SK Jesenec - Dzbel x Koclířov: 3 – 3, x Nemilany: 5 – 0.

SK Koclířov x Nemilany: 5 - 0.

Tabulka turnaje: 1 - TJ Sokol Městečko Trnávka 18 bodů 49 – 3

2 – TJ Malá Haná Knínice 12 22 – 10

3 – TJ Sokol Bystré 12 17 – 12

4 – TJ Jaroměřice 9 14 –17

5 – SK Jesenec – Dzbel 7 11 - 19

6 – SK Koclířov 4 11– 20

7 – FK Nemilany 0 2 – 44

Turnaj navštívil pan Bc. Jindřich Novotný, předseda OFS Svitavy, který na závěr účastníky pozdravil a všechny hráče velice hezky povzbudil v jejich snažení. Zejména mimo okresní trenéři, jeho účast a vystoupení velice ocenili s postesknutím, na poměry, jaké panují na jejich akcích.

Za týden pokračuje JFZ 2020 kláním dorostenců, o pohár firmy I. ČESKOMORAVSKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST, Chornice, ze kterého se odhlásilo mužstvo Moravské Třebové